Magie podle fází Luny
Pokud se začnete zabývat čarodějnictvím, brzy narazíte na význam Měsíce (Luny) a jeho energií. Následuje stručný nástin toho, jak se lunární fáze využívají v praxi moderního čarodějnictví.

Novoluní

Po tři dny, kdy měsíc není vidět na obloze, je lepší neprovozovat magii vůbec, pakliže se nejedná o odeklínání, zažehnávání, vymítání nebo rituály rozpouštějící minulost. Čarodějnice věří, že když měsíc halí svou tvář, je pravděpodobnější, že se do vašeho kouzla připlete chaos, energie se míjí účelem a podobně. K uvážení pro experimentující čaroděje přichází tedy magie chaosu a náhody nebo jinak "porušujícíc pravidla", včetně, přirozeně, neblaze proslulé magie černé.

Jakmile se na obloze měsíc objeví, nebo podle astronomického času novoluní (najdete v kaneldářích), vykonává se s oblibou magie zahrnující nové počátky, začátky, započínání projektů. V tomto čase se obyčejně konají rituály žehnání narozených dětí.

Dorůstající měsíc

Toto je čas růstu, čas pro magii, která zahrnuje růst a zisk, plodnost, užitek, půvab a krásu, zdraví, lásku, zkrátka veškerá klasická magie, zaměřená na přitáhnutí něčeho pozitivního, zvýšení vašeho vlivu nebo splnění přání.

Úplněk

Toto je tradiční čas pro magii obecně a v celém měsíčním cyklu se úplněk považuje za jednoznačně nejmocnější okamžik, vhodný pro všechny druhy magie. Obzvláště příhodná je tato doba pro magii vztahující se k léčení, ochraně a plodnosti. To jsou totiž typické kvality spojované s lunárním principem a lunárními božstvy.

Úplněk je také spojován se všemi druhy věštění. O úplňku se často konají zasvěcení, svatby a rituály vstupu do dospělosti.

Ubývající měsíc

Čas pro to poslat negativní věci pryč: zlozvyky, zbavit se starých pout, započít čištění. V tuto dobu se konávají rituály vstupu do zralého věku (když žena přestává menstruovat) a pohřby.