Základy magie peněz
Jak začít přitahovat do svého života prosperitu?

Kdo by nechtěl být bohatý, mít dostatek a hojnost! Říká se, že magie peněz je vůbec nejstarobylejší formou čarování. Víme, že dávní lidé prováděli rituály na hojný lov a dobrou úrodu. Prosperita byla a je stále jedním z hlavních cílů lidského konání a nejinak je tomu i v magickém počínání. Pokud vás zajímá, jaká úskalí s sebou nese tento druh magie, a čeho je potřeba se držet, aby vám kouzla fungovala, jste na správném místě. Základy finanční magie jsou jednoduché, a osvědčené principy uplatňuje ve svém životě stále více lidí. Jaké jsou tyto zásady?

Nejlepší pro magii penězKameny: zelené, žluté a zlaté - kočičí zlato, aventurin, jadeit, citrín

Symboly: bankovky, mince, značka $, pyramida s Božím okem, kotlík hojnosti

Barvy: zelená, zlatá

Božstva: Fortuna, Lakšmí, Merkur, bohyně úrody

Načasování: na úplněk, ve čtvrtek, v době kdy roste stoupá na obloze, při rostoucí luně

Přírodniny: rýže, čočka, fazole, šupiny

Planetární síly: Slunce (úspěch), Jupiter (růst), Merkur (obchod), Saturn (oddlužení)

Kam jde pozornost, tam jde energie

Nemine týden, aby se mne někdo nezeptal na kouzlo finanční magie, které by mělo za účinek, "že už nikdy nebude muset na peníze myslet." Ironické je, že právě takové kouzlo nikdy nemůže fungovat. Všichni opravdu bohatí lidé, které znám, totiž o penězích přemýšlejí. Hodně.

  • Přemýšlejí, jak vhodně investovat
  • Přemýšlejí, kde ušetřit (opravdu!)
  • Přemýšlejí, jak mohou nejlépe využít možností, které jim peníze poskytují
  • Přemýšlejí, jak si je udržet

A tak dále.

V první řadě je tedy nutné zavrhnout tento způsob smýšlení, který je z magického hlediska naprosto neužitečný. Jak chcete, aby k vám peníze přicházely, když vaše hlavní myšlenka je "nemuset se touto záležitostí už nikdy zabývat?"

V tom se skrývá nebezpečný názor, že peníze a zacházení s nimi jsou něco nečistého, něco nízkého, otravného, něco co, nás omezuje a tísní. S takovým naladěním budete dělat rituály na konci každého měsíce. Prvním krokem je tedy změna smýšlení. Existují dva osvědčené způsoby, jak tuto změnu posílit. První je vhodný pro ty, kdo rádi pracují mentálně, druhý se hodí pro ty, kdo mají rád fyzické aktivity a jsou zruční.

Sledování finančních toků

Sledování příjmů a výdajů jako magická technika se po pravdě nesetkává s velkým úspěchem, když o nich někde hovořím. Většina lidí má instinktivní odpor k počítání peněz, mají tušení, že by vyšly najevo určité vytěsněné záležitosti nebo mají různé druhy výmluv, proč to nedělat. Například, že to nepotřebují. Inu, řekli jsme si, že prvním krokem je uznat, že peníze opravdu potřebujeme. Že jsou dobré. Začít je brát vážně. Přestat před nimi uhýbat. Začít vnímat, kudy proudí a jak nás ovlivňují. A k tomu jsou tyto záznamy ideálním prostředkem:

  • Tím, že svoje peníze rozdělujete, říkáte jim vlastně, co mají pro vás dělat. Zaměstnáváte je jako armádu malých dělníků. Je to možné doprovázet i vizualizací. Jeden oddíl pracuje na vašem oddlužení, další hromadí peníze na důchod, třetí se stará o to, aby byly uspokojeny potřeby vašeho těla a duše, a podobně.
  • Tento vědomý akt u lidí se silnou vůlí sám o sobě vede k tomu, že se jakoby odnikud začnou objevovat nové nápady a příležitosti, jak ušetřit, jak vydělat, a podobně.
  • Sledování vlastních výdajů vám ukáže přesná obraz sebe sama, což nemusí být příjemný pohled, avšak starověká magická zásada velí v prvé řadě Poznej sebe sama. Čaroděj by měl penězi vládnout vůlí, ne se nechat vláčet různými cizími vlivy, ať už je to reklama, touha udělat dojem na sousedy nebo momentální popud.
  • Ve skutečnosti nikdo není v situaci, kdy by mohl říct, že svoje peníze sledovat "nepotřebuje". Na příkladu lidí, kteří sami zbohatli, je to velmi dobře vidět. Peníze musíte milovat, zabývat se jimi, mluvit na ně, chtít je a nebát se jich. Ledabylé a úzkostné zacházení s penězi přinese opět jen ledabylé výsledky a další úzkost.

Domácí oltář prosperity

Druhý způsob ocení ti, kteří mají rádi hmotnou část magie. Jeden zkušený čaroděj mi řekl:

"Spoustu druhů magie použiješ jenom jednou nebo párkrát za život, třeba rituál na přitáhnutí partnera nebo na vítězství u soudu. Peníze ale budeš řešit až do posledního dne. Proto dává jedině smysl zasvětit si doma permanentní oltář prosperity, jaké mají dodnes lidé na Dálném východě."

Domácí oltáře mohou být zasvěceny různým druhům bytostí a různým účelům. Oltář prosperity mívá zelenou roušku, bývají na něm zlaté předměty, sošky, a není důvod proč si tam nedávat třeba výplatní pásku. Může to být koutek nebo polička. Další tipy pro rituály na peníze jsou uvedeny v oranžovém rámečku.

Vaše finanční cíle

S tím souvisí jedna rada: zapomeňte na loterii. Výhra je statisticky tak nepravděpodobnou událostí, že je prakticky nemožné jí s pomocí magie ovlivnit. Investování do akcií je často na podobné rovině, ale přecijen u všech forem "sázení" existují cesty, jak zlepšit svou šanci na úspěch - zjištěním dalších informací, znalostí oboru - takže na rozdíl od loterie, kterou se nepodařilo vyhrát nikomu z mnoha mimořádně schopným čarodějům, které znám, tak v různých formách spekulací řada z nich uspěla.

Pokud chcete peníze, jděte tam, kde jsou peníze. Peníze mají svou vlastní vůli a inteligenci, svou zálibu. Pokud je váš kraj vylidněný, a na místo školníka se tam hlásí tři sta lidí, bude to s vámi mít magie velice těžké. Za svým záměrem byste si měli být ochotni stát natolik, že spolu s ním přijmete i změnu. Nebo jej změňte tak, aby obsahoval to, co je pro vás opravdu důležité.

Hodně štěstí a zdaru!