5, kapitola - Proč si vykládáme karty a k čemu nám to může pomoci?

Ke kartářce se rozhodne jít člověk, který je nějakým způsobem psychicky na dně a potřebuje radu. Nebo ke kartářkám chodí lidé ze zvědavosti. Na obě tyto možnosti se v této kapitole zaměříme.
Nejdříve bych chtěla říci něco k možnosti druhé. Tedy zaměřit se na lidi, kteří žádný problém nemají a ke kartářce chodí spíše ze zvědavosti. Takový člověk kartářce neřekne prakticky nic o svém životě a očekává že kartářka mu sdělí a převypráví celý jeho život. My už víme, že takovému člověku kartářka nemůže říct prakticky nic. Někdy si takový člověk i spoustu věcí vymyslí aby byl zajímavý a kartářku a celé duchovno mohl "odsoudit" protože v toto konání a víru nemá. Ale bohužel i s takovými lidmi se kartářky a čarodějnice setkávají. Stejně tak se ale lidé kteří opravdu pomoc kartářky potřebují potkávají se spoustou čarodějnic, které si na čarodějnice a kartářky pouze hrají a ve skutečnosti výkladu karet ani jinému vědění co se duchovního života týče nerozumí.
Pak je tu druhá řada lidí kteří tyto služby z nějakého důvodu opravdu potřebují. A to z důvodu nějaké životní krize, nebo díky svému mládí a málo zkušeností se životem, nebo díky nějaké události která nějak ovlivnila jejich život. Nebo jen zjistit jak se bude dál vyvíjet vztah s jejich partnerem. Těch možností proč lidé navštěvují kartářky je mnoho. Základ každé z těchto možností je pomoc jejich duši. Duše totiž touží po radě a karty svou odpovědí duši pomůžou.
K výkladům obecně je potřeba si říci ale ještě pár vět. A to:
Karty si nevykládáme denně na jednu otázku!
Pokud si budeme vykládat denně pořád do kolečka na jednu otázku, pak tím kartám vyslovujeme svou nedůvěru v ně. A karty s námi přestanou komunikovat. Můžeme si vykládat denně, pokud se chceme zeptat na jinou otázku, nebo pokud se chceme podívat kam se věc pohnula.
V karty a jejich vidění a je potřeba věřit!
Pokud nevěříme, nemá smysl si vůbec vykládat.
Výklad karet necháváme na odborníkovi!
Karty si necháme vyložit raději od nějaké kartářky. Obyčejný nezasvěcený člověk který si jen přečetl knihu o výkladu karet, nebo jak vykládat, nebude mít tak přesný výklad.
Karty si nikdy nevykládáme sami!
Náš výklad pro naši osobu může být ovlivněný našimi myšlenkami pokud si vyložíme karty každý sám. Neboli naše myšlenky mohou naše výklady ovlivnit. Například pokud si budu vykládat jestli se mi vrátí můj milý zpět do mé náruče, pak mé myšlenky které jistě jsou přání aby se vrátil, pak mohou ve výkladu opravdu ukázat návrat i přesto, že žádný v budoucnu není.